Skip to content

Figury Ogrodowe

Ogród to miejsce relaksu, wyciszenia, ukojenia i naładowania baterii. Każdy szczęśliwy posiadacz ogrodu wie, jak wiele znaczy nawet najmniejszy przydomowy kawałek zieleni. Ogród to jednak nie tylko miejsce porośnięte roślinnością. To także starannie zaplanowana aranżacja tego miejsca tak, by pasował gustom i potrzebom mieszkańców. Aby uatrakcyjnić zielony plac coraz częściej stawia się na figury ogrodowe o przeróżnych rozmiarach i kształtach. Odpowiednio dobrane rzeźby czy figurki ogrodowe są w stanie odmienić ogród i nadać mu wyjątkowego charakteru.

Figury ogrodowe z betonu

W naszym sklepie znajdziecie ogromny wybór ozdób do ogrodu. Nasze figury ogrodowe to przede wszystkim wysoka jakość i trwałość. W przeciwieństwie do innych, często spotykanych figur w sklepach, nasze ozdoby ogrodowe powstają z betonu. Wszystko dlatego, że betonowe figury ogrodowe są znacznie bardziej wytrzymałe. Świetnie radzą sobie nawet z najtrudniejszymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak niskie i wysokie temperatury, promienie UV czy opady. Figury ogrodowe z betonu są także bardziej stabilne, mocne i przetrwają w doskonałej kondycji długie lata.

Jak wybrać odpowiednie figury ogrodowe?

Wybierając ozdoby do ogrodu musimy przede wszystkim kierować się tym, co nam się podoba. Wybór przeróżnych figur jest tak wielki, że każdy znajdzie figurę pasującą do swoich preferencji, zainteresowań czy osobowości. W ofercie mamy zatem figury przedstawiające znane osobistości, postacie z mitologii czy literatury, figury religijne, a także zwierzęce i roślinne motywy. Ważne przy podejmowaniu decyzji jest także określenie, jaka wielkość figury nas interesuje. Czy wolimy średniej wielkości figurę ogrodową, monumentalne rzeźby ogrodowe lub posągi ogrodowe czy może raczej delikatne figurki ogrodowe.

Pamiętajmy też, że istotne jest, by figura do ogrodu pasowała choć trochę do całkowitego obrazu. Jeśli mamy już kilka krasnali ogrodowych, to dostojny Budda czy piękna i zachwycająca Afrodyta niekoniecznie odnajdą się w takim towarzystwie. Chyba że zależy nam na nieco komicznym wystroju, wtedy mamy pełną dowolność przy wyborze figury do ogrodu.

Rzeźby ogrodowe

Do dużego i przestronnego ogrodu pasują rzeźby ogrodowe z betonu. Są one dość sporych rozmiarów i zazwyczaj nawiązują tematycznie do postaci z mitologii, kultury antycznej oraz religii. Oczywiście znajdziemy też rzeźby ogrodowe nowoczesne, idealne zarówno do ogrodów klasycznych, jak i bardziej awangardowych. Miłośnikom przyrody podpasują z pewnością rzeźby zwierząt – np. pokaźnych rozmiarów lew przy wejściu będzie wyglądał bardzo dostojnie.

Figurki ogrodowe

Figury betonowe do ogrodu wcale nie muszą być duże – świetnie sprawdzą się nawet drobne figurki betonowe, które urozmaicą przestrzeń, bez nadmiernej ingerencji w wystrój. Możliwości dekorowania figurkami jest mnóstwo. Mając oczko wodne możemy np. sięgnąć po małe figurki żaby, które będą pięknie komponować się z otoczeniem. Zwierzęta ogrodowe to zdecydowanie jeden z częstszych motywów spotykanych w ogrodach i nie ma się co dziwić. Takie figurki betonowe zwierząt dodają przyjemnego charakteru i ładnie współgrają z naturą.

Istotnym plusem figurek jest także ich rozmiar, przez co pasują nawet do najmniejszego ogródka i nie zawadzają nikomu. Z małych elementów łatwiej też urządzić ciekawą kompozycję. Małe figurki ogrodowe zapewne spodobają się również dzieciom, zwłaszcza jeśli sięgniemy po ozdoby do ogrodu z motywem bajkowym. Taka magiczna atmosfera w ogrodzie przełoży się na lepsze samopoczucie i zdrowy relaks na świeżym powietrzu.

Trwałe i nowoczesne figury ogrodowe z betonu

Tak wielkie bogactwo i różnorodność figur ogrodowych sprawia, że do każdego zielonego zakątka można dobrać coś odpowiedniego. Wyjątkowej urody i wykonane z dbałością o najdrobniejszy szczegół figury betonowe stanowią trwałe ozdoby ogrodowe, które będą cieszyć oczy przez lata. Takie figury ogrodowe doskonale wkomponują się nie tylko w przydomowy ogród, ale także odnajdą się na tarasie, a nawet w miejskim parku.