Skip to content

Poidełka dla ptaków

Jednym z praktycznych i jednocześnie miłych dla oka elementów w ogrodzie są poidełka dla ptaków. Pomagają one ptakom przetrwać zwłaszcza podczas upałów, a przy okazji stanowią atrakcyjną ozdobę ogrodową. Decydując się na poidełko dla ptaków w swoim ogrodzie czy na tarasie wprowadzamy przyjemny klimat, a przede wszystkim robimy dobry uczynek dla naszych braci mniejszych. Wybór poidełek jest bardzo duży i dzięki temu znajdziemy ozdobę pasującego do każdego ogrodu, tarasu czy parku.

Po co w ogrodzie poidełka dla ptaków?

Głównym zadaniem poidełka dla ptaków jest oczywiście zapewnienie wody latającym gościom. Coraz cieplejsze i bardziej suche lata sprawiają, że ptaki mają ogromny problem w czasie upałów. Nie pomaga im też z pewnością coraz gęstsza zabudowa mieszkalna i wycinka drzew, w których mogłyby znaleźć schronienie w cieniu. Dlatego też tak ważne jest, by pomagać im w miarę możliwości. A postawienie poidełka w naszym ogrodzie czy na tarasie nie wymaga od nas wiele wysiłku. Taka praktyczna ozdoba nie zabiera też dużo miejsca, a może uratować ptakom życie. A my przy okazji możemy poobserwować przylatujących gości i nacieszyć się bliskością natury. Takie przyglądanie się zwierzakom zapewnia estetyczne doznania i stanowi kolejną zaletę poidełka dla ptaków.

Poidełka dla ptaków ogrodowe – rodzaje

Poidełko dla ptaków możemy przygotować samodzielnie lub wystawić po prostu miseczkę z wodą. Jeśli jednak zależy nam na trwałym i przy okazji dekoracyjnym elemencie w ogrodzie, to warto sięgną po gotowe poidełka dla ptaków do ogrodu. Dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i formach, więc z łatwością uda się dopasować poidełko do wystroju ogrodu. Betonowe poidełko dla ptaków będzie z pewnością najtrwalszym rozwiązaniem, które przetrwa długie lata w naszym ogrodzie. Poidełka z betonu są bowiem odporne na warunki atmosferyczne, doskonale radzą sobie z wodą, nie pękają i nie kruszeją na skutek wilgoci. Takie betonowe poidełka dla ptaków mają jeszcze jeden istotny atut – mają neutralny kolor, który nie będzie odstraszał ptaków.

Jakie poidełka dla ptaków do ogrodu wybrać?

Dobór poidełka do ogrodu zależy całkowicie od naszych preferencji i możliwości przestrzennych ogrodu. Możemy postawić na małe poidełka, które ukoją pragnienie latających gości. Możemy także wybrać większe poidła dla ptaków, w których pierzaste zwierzaki będą mogły zaznać chłodzących kąpieli i odsapnąć. Betonowe poidełka często nawiązują do przyrody i mają zwierzęce motywy, jak żaby i ptaszki. Jeśli lubimy bardziej klasyczny ogród, to bez problemu znajdziemy poidełka dla ptaków na eleganckiej kolumnie. Poidełka mogą być niemalże płaskie – jak miska – lub być na podwyższeniu i na wspomnianej kolumnie. Nasza oferta zawiera poidełka niskie, proste, w kształcie misy, dłoni, liścia, jak i poidełka wysokie z figurą cherubina lub na postumencie. Dobór rodzaju poidełka zależy już od miejsca, w którym zamierzamy ustawić poidło. I oczywiście od tego, jaki styl nam najbardziej odpowiada.